Naprawa laptopów

AUTOR

Kategorie

Dawniej laptopy były uważane za synonim luksusu i bardzo niewiele osób mogło sobie na nie pozwolić. Jeszcze około 2000 roku laptop wzbudzał sensację, a używający przenośne komputery robili to głównie dla celów służbowych. Mało kogo było stać na to, by posiadać własny sprzęt. Na szczęście czasy się zmieniły i dzisiaj prawie nikt nie wyobraża sobie życia bez laptopa. Owszem, powoli spotyka je los podobny do komputerów stacjonarnych, które są coraz częściej wypychane z rynku przez mniejsze urządzenia, ale i tak komputery przenośne trzymają się bardzo dobrze. Wiele osób nawet uważa, że nie opłaca się wymieniać laptopa na nowy model, bo ten, który posiadają w zupełności wystarcza im do wykonywania codziennych zadań.

Niestety laptopy, jak każde urządzenie elektroniczne – mają tendencję do uszkodzeń. Bywa tak, że sami przyczynimy się do awarii laptopa, nieumiejętnie go używając. Często jest tak na przykład, gdy zalejemy klawiaturę. Wtedy jedynym wyjściem jest oddanie laptopa do profesjonalnego serwisu zajmującego się ich naprawą.

Zalanie klawiatury – co robić ?

Taka awaria spowodowana przez nieuwagę może być niestety źródłem sporych problemów. Czasami okazuje się, że niewiele da się zrobić, bo szczególnie w nowszych modelach komputerów klawiatury są niewymienialne. Niektóre klawiatury w nowych modelach są na stałe zintegrowane z obudową co praktycznie uniemożliwia ich wymianę. Na szczęście w niektórych starszych modelach da się wymieniać klawisze, dlatego jeśli zalanie jest niewielkie, to bardzo możliwe, że nasz sprzęt da się jeszcze uratować.

Inne awarie

Czasami jednak laptopy samoczynnie padają ofiarą o wiele bardziej skomplikowanych awarii. Częstą z nich jest na przykład awaria dysku – tutaj mamy do czynienia z odwrotną sytuacją, niż w przypadku klawiatur. Okazuje się, że starsze modele komputerów były bardziej podatne na awarie dysków, niż te najnowsze. Przede wszystkim są one bardziej podatne na wstrząsy, więc może zdarzyć się, że po podróży pociągiem dysk przestanie nam działać. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie go do punktu, którego specjalnością jest naprawa laptopów. Być może nasze dane uda się jeszcze odzyskać, ale i tak pamiętajmy, żeby robić kopie zapasowe plików na wypadek takich sytuacji, umieszczając je na zewnętrznych dyskach. Na szczęście nowe modele laptopów są już mniej podatne na takie usterki. Wszystko to za sprawą nowoczesnych dysków SSD, które zapewniają większą trwałość. Są też zdecydowanie mniejsze, oraz szybsze, co da nam zdecydowanie większy komfort użytkowania.

Author

Udostępnij