Strona głównaTechnologie na co dzieńOdzyskiwanie danych z dysku twardego

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

AUTOR

Kategorie

Kto z nas choć raz nie miał tego nieprzyjemnego problemu jakim jest utrata wszystkich danych posiadanych na naszym dysku twardym? Zdjęcia z wakacji, niedostępna już muzyka, ulubione filmy, tysiące plików, niejednokrotnie prawie już skończone książki czy artykuły. To wszystko w dosłownie chwilę, poprzez naszą nieuwagę, pośpiech, zdenerwowanie lub zwykły ludzki błąd zostało bezpowrotnie utracone. Rozpacz, żal i płacz jakie nam towarzyszą, jak pokazują cuda dwudziestego pierwszego wieku są zbędne. Istnieją dziesiątki sposobów, aby z pozoru stracone na zawsze dane z naszego dysku twardego odzyskać. Do tego celu wystarczy odrobina wiedzy i czasu. Istnieją dwa zasadnicze sposoby na odzyskiwanie danych z dysku.

Prostszy, niestety dużo bardziej kosztowny i wymagający wyjścia z domu – oddanie do profesjonalnego serwisu, który zrobi wszystko za nas. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, iż świadczone są nam usługi o najwyższym poziomie i o ile wybierzemy sprawdzony i pewny serwis, mamy praktycznie pewność, że większość naszych danych zostanie odzyskana.

Drugim sposobem na odzyskanie danych z naszego uszkodzonego dysku twardego to użycie ogólnie dostępnych programów oraz poradników znajdujących się na różnych serwisach internetowych. Niestety przy tym sposobie wymagana jest od nas podstawowa wiedza na temat budowy komputera i dysków. Nie ma potrzeby się tym zrażać, wystarczy poświęcić chwilę czasy na dokształcenie. W zasobach Internetu znajdują się setki artykułów i poradników w tej tematyce – warto się doszkolić przed próbą ratowania naszych danych. Po krótkiej lekturze, możemy przystąpić do odzyskiwania danych, postępując krok po kroku według wskazówek zawartych w poradnikach użytkowania programów do odzyskiwania danych.

Miejmy tylko na uwadze fakt, iż nasz ewentualny brak doświadczenia z komputerami może przyczynić się do niepowodzenia. Istnieje bardzo wiele rodzajów awarii, poradniki nie działają w każdej sytuacji, tym bardziej jeżeli spotykamy się z poważną i niespotykaną awarią na którą nie ma uniwersalnego rozwiązania, a jej zdiagnozowanie dla osoby bez większego doświadczenia jest szalenie trudne. W takiej sytuacji najlepiej zlecić takie zadanie specjaliście z profesjonalnego zakładu wyspecjalizowanego w odzyskiwaniu danych. Reasumując, jeżeli nie brakuje nam odwagi, mamy trochę czasu i lubimy eksperymentować, a utracone przez nas dane nie są nam niezbędne do życia, warto poeksperymentować i spróbować swoich sił przy odzyskiwaniu danych. Jeżeli jednak utraciliśmy istotne dane, które są nam niezbędne do egzystencji – nie ma co się zastanawiać i należy niezwłocznie udać się do profesjonalistów, aby mieć pewność, że nasze dane zostaną odzyskane.

Author

Udostępnij