Strona głównaTechnologie na co dzieńPrzedłużenie dysz – akcesoria do dysz natryskowych

Przedłużenie dysz – akcesoria do dysz natryskowych

AUTOR

Kategorie

Dysze natryskowe używa się do malowania natryskowego. Jest to zaawansowana technika malowania, która polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na przygotowaną wcześniej powierzchnię. Do tego typu malowania potrzebny jest sam pistolet, w którym znajduje się substancja farba, bejca lub lakier.

Jak wybrać odpowiednią dysze natryskowa?

Na rynku można znaleźć wiele modeli dysz natryskowych, a nawet jeśli znajdziemy interesujący nas model, to okazuje się, że występuje on w różnych wariantach. Na każdej dyszy znajdują się numery. Ostatnie dwie cyfry oznaczają grubość otworu dyszy w calach, a im grubszy otwór, tym bardziej gęstym i lepkim materiałem będziemy natryskiwać powierzchnię. Pierwsza cyfra oznacza kąt natrysku, czyli np. 6=60°.

Co ważne, należy pamiętać, że ograniczeniem maksymalnego otworu dyszy jest maszyna służąca do natrysku. Nie można podłączyć dyszy, która ma większe możliwości niż urządzenie, ponieważ po przekroczeniu tego parametru pompa nie będzie utrzymywała ciśnienia, o które opiera się rozpylanie farby.

Znalezienie idealnej dyszy nie ułatwia fakt, że grubość otworu dyszy nie jest proporcjonalna do pasma natrysku. Co oznacza, że z tym pasem natrysku można kupić dysze o różnych grubościach otworu. Oczywiście, im większy otwór, tym więcej materiału można natryskiwać w tym samym czasie i o takim samym ciśnieniu. Co ciekawe, na rynku można spotkać różne szerokości pasa natrysku przy takiej samej grubości otworu dyszy.

Niektórzy porównują wybór dyszy do wyboru odpowiedniego wiertła do wiertarki. Na rynku mamy wiele wierteł: drewna, metalu, betonu i żelbetonu. Co więcej, każde wiertło występuje w różnych rozmiarach czy to długości, czy szerokości. Użycie nieodpowiedniego wiertła do powierzchni może skutkować jego zniszczeniem. Podobnie działa to w przypadku dyszy natryskowych.

Przedłużenie dysz – do czego jest potrzebne?

Czasami przychodzi moment, w którym trzeba zastosować przedłużenie dysz i tutaj również można napotykać problemy. Na rynku jest wiele modeli i nie zawsze wszystkie są odpowiednie. Wybierając przedłużenie dyszy do pistoletu natryskowego, należy sprawdzić jej konstrukcję budowy, ponieważ dostępnych jest kilka rodzajów, a każda z nich sprawdzi się w innych warunkach. Co więcej, do różnych pistoletów pasują różne dysze, więc przed zakupem trzeba sprawdzić, czy wybrana przez nas dysza na pewno będzie pasować do posiadanego modelu pistoletu. Przedłużenie dysz sprawdzi się idealnie podczas malowania sufitu, ponieważ dzięki niemu nie trzeba korzystać z drabiny.

Author

Udostępnij