Strona głównaTechnologie na co dzieńRoborock S50 - nowość wśród robotów sprzątających

Roborock S50 – nowość wśród robotów sprzątających

AUTOR

Kategorie

Odkurzacz Roborock S50

Firma Xiaomi rzuciła wyzwanie liderom rynku technologicznego. Zapowiedź wypuszczenia kolejnego modelu była też znakiem, że firma planuje dalszy rozwój tego segmentu produktów. Sprawy potoczyły się jednak nieco inaczej. Nowy Mi Robot ostatecznie powstał, ale już nie pod marką Xiaomi, ale Roborock. Tym samym nie mamy do czynienia z Xiaomi Mi Robotem 2, ale z Roborock S50 Sweep One.

W praktyce jednak ten sam robot występuje w Internecie pod różnymi nazwami: Xiaomi Mi Robot 2, Xiaomi Mi Robot drugiej generacji (Second generation), Roborock S50, Roborock Sweep One i wiele innych. Chodzi jednak o ten sam odkurzacz, który pomimo zmiany producenta jest kontynuacją Xiaomi Mi Robota i dalej jest powiązany z tą marką.

W skład zestawu wchodzą:

– odkurzacz (z zainstalowaną turboszczotką oraz pojemnikiem na kurz z włożonym filtrem hepa, w robocie schowana jest także mini szczotka do czyszczenia pojemnika)

– stacja dokująca

– kabel do zasilania

– mata do stacji dokującej

– pojemnik na wodę z założonym mopem

– zapasowy mop

– zaworki do mopa

– instrukcja obsługi

Roborock S50 – nowość wśród robotów sprzątających

Roborock S50 potrafi wspinać się na progi do 2 cm, ponadto można go obsługiwać za pomocą aplikacji Mi Home. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję mopowania 2w1 – właśnie ta funkcja jest największą innowacją wprowadzoną do robota. Aby skorzystać z mopa nie musimy wyjmować pojemnika na kurz, jak w przypadku innych robotów. Pojemnik na wodę instalowany jest niezależnie. Co więcej: nie musimy rezygnować z odkurzania w trakcie mopowania. Wręcz przeciwnie – mopowanie działa tutaj jednocześnie z odkurzaniem: w trakcie pracy robota powierzchnia najpierw jest odkurzana, a następnie przecierana mokrą szmatką. Również funkcja dozowania wody jest innowacyjna. W sytuacji kiedy robot stoi w miejscu – pojemnik jest szczelny i nic nie kapie.

Roborock S50 jest wyposażony w dodatkowy czujnik, który uniemożliwia mu wjazd pod mebel o wysokości tzw. na styk. Inne roboty od czasu do czasu blokują się pod jakimś meblem zawieszonym na podobnej wysokości co wysokość robota. Dzięki nowemu czujnikowi, robot wyczuje przeszkodę, która go rysuje od góry i wycofa się w takiej sytuacji zamiast próbować się wcisnąć. Kolejna innowacja to czujnik dywanów: robot wjeżdżając na dywan zwiększa swoją moc odkurzania.

Robot sprzątający Roborock S50 dzięki swoim udoskonaleniom przewyższa konkurencję i skuteczność odkurzania jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku innych modeli. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem robota sprzątającego z czystym sumieniem polecamy Roborock S50.

Author

Udostępnij