Strona głównaTechnologie na co dzieńTechnologia w życiu codziennym - jaką pełni rolę?

Technologia w życiu codziennym – jaką pełni rolę?

AUTOR

Kategorie

W dzisiejszych czasach życie bez technologii wydaje się być praktycznie niemożliwe. Na każdym kroku towarzyszą nam różnego rodzaju urządzenia. Jednym z najpowszechniejszych jest oczywiście telefon komórkowy, inaczej mówiąc smartfon.

Jeszcze tak niedawno telefony były głównie stacjonarne i nie można było go nosić wszędzie ze sobą. Teraz prawie każdy posiada w swojej kieszeni smartfona, który nie służy już tak jak dawniej do dzwonienia i ewentualnie pisania wiadomości tekstowych.

Teraz służą one także do wyszukiwania informacji w internecie, przeglądania mediów społecznościowych i wielu wielu innych rzeczy. Łączą w sobie nawigację, urządzenie do rozrywki czy nawet latarkę. 

Komputery w plecaku

Jeszcze tak niedawno komputery były głównie stacjonarne. Nie dało się ich spakować do torby i zabrać ze sobą na przykład do kawiarni, aby w niej kontynuować dalszą pracę. Były ciężkie i duże.

Teraz powstały laptopy. Przenośne komputery, które możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Nie potrzebują stałego dostępu do prądu, co ma miejsce w przypadku komputerów stacjonarnych. Są niezwykle lekkie, potrafią ważyć nawet nieco ponad kilogram.

Przy tym mogą być tak samo wydajne jak ich stacjonarne rodzeństwo. Nie musimy dokupywać do nich osobno klawiatur, monitorów, głośników i myszek. Wszystko mamy w jednym urządzeniu. 

Dom na miarę XXI wieku

Chyba każdy słyszał o smart home. Krótko mówiąc to dom, który może wyręczyć nas w bardzo wielu sprawach. Możemy siedzieć wygodnie w salonie i za pomocą aplikacji w telefonie wyłączyć światło w kuchni, którego zapomnieliśmy zgasić podczas przygotowywania posiłku.

Leżąc wygodnie w łóżku możemy zlecić podniesienie żaluzji, aby pomieszczenie się rozjaśniło, a także podkręcić ogrzewanie. Smart home łączy w sobie bardzo wiele innowacyjnych rozwiązań, o których nie sposób powiedzieć w kilku zdaniach.

Możliwości są praktycznie nieograniczone, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Do niedawna takie rzeczy były spotykane głównie w filmach science fiction. Teraz to już prawdziwa rzeczywistość, do której powinniśmy się przyzwyczaić

Technologia w naszym życiu

Technologia jest już częścią życia każdego człowieka. Bez niej bardzo wiele czynności byłoby bardzo utrudnionych, nawet praca czy nauka. Zapłacić za zakupy możemy telefonem, a nawet zegarkiem, dzięki czemu nie musimy nosić ze sobą portfela.

Dzięki laptopowi obejrzymy film leżąc w łóżku, a po skończonym seansie nie ruszając się z miejsca możemy odpalić ulubioną grę. Technologia jest wszędzie wokół i jest to jak najbardziej przydatne.

Author

Udostępnij